استراکچر

استراکچر یا پایه پنل خورشیدی سازه ای برای نگهداشتن پنل های خورشیدی در یک جهت و یا یک زاویه مشخص می باشد. به طور معمول یک استراکچر یا پایه پنل خورشیدی یک پنل خورشیدی یا تعدادی پنل را در کنار یکدیگر قرار می دهد و در مقابل فشار باد ، رعد و برق و … پنل ها را حفظ می نماید. جنس استراکچر ها از فولاد با روکش گالوانیزه، آلمینیوم و در برخی موارد از آهن می باشد که نوع گالوانیزه بیشتر از آلمینیوم در پروژه ها استفاده می شود. همچنین استراکچر هایی با زاویه و جهت متغیر نیز موجود می باشد که بیشتر مناسب نیروگاه خورشیدی بزرگ و یا مزرعه خورشیدی می باشد. در این دسته بندی می توانید تنوعی از استراکچر های خورشیدی را مشاهده کنید.

در بازار فروش تجهیزات انواع مختلفی از سازه های نگهدارنده پنل وجود دارد که معمولا با توجه به شکل طراحی و جنس استراکچر و نوع کاربری متفاوت هستند و نوع طراحی و ساخت و همچنین مقاومت آن در برابر بارهای ساکن و دینامیک از پارامترهای اساسی در اجرای نیروگاه خورشیدی می باشد.

استراکچر در بازده و راندمان پنل بسیار اهمیت دارد که کمتر کسی به این موضوع می‌پردازد. استراکچر در سیستم اگر اصولی نباشد، بعد از چند سال تغییر جهت داده و راندمان پنل را کاهش می‌دهد، به این دلیل که استراکچر اگر تغییر جهت بدهد، پنل‌های خورشیدی از حالت استاندارد خارج شده و به صورت عمود بر نور خورشیدی نمی‌باشند و حداکثر توان تولید برق را از دست می‌دهند.

در بازار فروش تجهیزات انواع مختلفی از سازه های نگهدارنده پنل وجود دارد که معمولا با توجه به شکل طراحی و جنس استراکچر و نوع کاربری متفاوت هستند و نوع طراحی و ساخت و همچنین مقاومت آن در برابر بارهای ساکن و دینامیک از پارامترهای اساسی در اجرای نیروگاه خورشیدی می باشد.اما بصورت گسترده سازه ها از نظر پایه نگهدارنده یا تکی هستند و یا متشکل از چند پایه و رابط میباشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *